برق انداختن و تمیز کردن شیرآلات چگونه است؟

ساخت وبلاگ

تمیز کرد شیرآلات و برق انداختن سرویس بهداشتی و سایر بخش های خانه از فعالیت های روتین خانه داری است که نزدیک عید جدی تر هم می شود. برای تمیز کردن شیرآلات مواد گوناگونی وجود دارد که بهترین آن ها مواد طبیعی است. در این مقاله در واقع هدف ما این است که شما را با یکی از بهترین مواد برای رسوب زدایی شیرآلات یعنی سرکه آشنا کنیم و همچنین هشدارهایی را هم در این زمینه به شما می‌دهیم که حتما باید به آن‌ها توجه داشته باشید. پس در صورتی که به فکر تمیز کردن منزل خود و به ویژه شیرآلات هستید، تا پایان همراهمان باشید.

بهترین ماده برای از بین بردن رسوب شیرآلات چیست؟

رسوب شیرآلات یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما در این مبحث به شمار می‌رود که بعضی اوقات تمیز کردن آن چالش بزرگی به حساب می آید. خوشبختانه برای تمیز کردن رسوب شیرآلات نیازی به مواد شیمیایی و وسایل گران قیمت نخواهیم داشت. تنها با برخی موادی که شاید در خانه داشته باشید، می‌توانید به راحتی رسوبات را حذف نمایید.

اگر زمان زیادی از رسوب شیرآلات نگذشته باشد و صرفا جرم کمی را بر روی آن مشاهده کنید، با یک دستمال خیس به سادگی می‌توانید آن‌ها را از بین ببرید. در غیر این صورت، می‌توانید با مقداری سرکه، جوش شیرین، مایع ظرفشویی یا لیمو ترش نسبت به انجام این کار اقدام نمایید. پس از این که شیر را به صورت کامل با دستمال خیس کردید، نوبت به آن می‌رسد که آن را آغشته به یکی از مواد ذکر شده کنید. حال باید کمی صبر کنید و سپس شیر را مجددا تمیز کنید.

بعد از مرحله فوق، خواهید دید که رسوبات شیرآلاتتان از بین می‌رود. اگر مقدار این رسوب بیش از حد باشد، شاید تنها سرکه گره‌گشا باشد. در بخش بعدی به شما خواهیم گفت که چگونه در این شرایط می‌توان از سرکه بهره برد.

تمیز کردن شیرآلات

تمیز کردن شیرآلات با سرکه

 می‌توان این طور گفت که آب و سرکه، موثرترین روش برای تمیز کردن شیرآلات است.

1- در وهله اول باید از یک دستمال استفاده کنید و گرد و خاک موجود بر روی شیرآلات را بگیرید.

2- نوبت به ترکیب کردن آب و سرکه می‌رسد. به یاد داشته باشید که سرکه شما نباید کمتر یا بیشتر از اندازه باشد. معمولا 2 قاشق سرکه برای هر 20 میلی‌لیتر آب کافی به نظر می‌رسد.

3- دستمالی پارچه‌ای را وارد این محلول کرده و سپس شروع به تمیز کردن شیر کثیف شده کنید.

4- حال تقریبا یک ربع صببر کنید تا این محلول به طور عمیق کار خودش را بکند.

5- در پایان یک دستمال خشک و نرم را برداشته و تمام سطوح شیر را تمیز کنید. خواهید دید که دیگر اثری از رسوبات نخواهد ماند.

در تمیز کردن شیرآلات از چه موادی استفاده نکنیم؟

شاید این طور تصور کنید که شوینده های بهداشتی و شیمیایی می تواند بخش زیادی از مشکلات شما برای تمیز کردن شیرآلات را حل نماید، اما هرگز این چنین نیست. این کار علاوه بر این که برای خود شما ضرر دارد و مشکلات تنفسی را به بار می آورد، باعث خراب شدن ظاهر شیرتان در طولانی مدت هم خواهد شد. احتمال تغییر رنگ شیر شما با انجام این کار وجود خواهد داشت.

ترفندهای خانه داری...
ما را در سایت ترفندهای خانه داری دنبال می کنید

برچسب : تمیز کردن شیرآلات ,برق انداختن شیرآلات, نویسنده : کدبانو kadbanooo بازدید : 146 تاريخ : يکشنبه 17 / 11 / 1400 ساعت: 16:04